دیدنیهای بالی 

اندونزی بزرگترین کشور جزیره ای دنیا وپایتخت آن جاکارتا می باشد صنعت توریسم یکی از منابع درآمد آن کشور است  و سالانه میزبان میلیونها نفر از سراسر دنیاست . بالی یکی ازجزایر اندونزی به عنوان جزیره ای شگفت انگیز با مناظری زیبا و چشم نواز یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری آن کشور به شمار می آید . یکی از معروفترین مناطق بالی کوتا است که در آن بازارچه های سنتی فراوانی در کنار مراکز خرید مدرن نظر هر گردشگری از کوچک و بزرگ را به سوی خود جلب می کند . رستوران ها و کافی شاپ ها در این منطقه بسیار باصفا هستند و 24 ساعته پذیرا ی میهمانان می باشند .

یکی از معروفترین رستورانهای جهان هارد راک نیز در این منطقه وجود دارد از مراکز معروف خرید این منطقه می توان به دیسکاوری مال و دی اف اس اشاره نمود که درکنار ساحل قرار گرفته است . مرکز خرید کوتا اسکویر نیز در مرکز شهر قرار دارد در این میدان بسیاری بوتیک های عرضه کننده برندهای گران قیمت مانند آدیداس وجود دارد  ویکی از شعب بزرگ فروشگاه زنجیره ای ماتاهاری نیز در این خیابان قرار دارد .

یکی دیگر از مناطق زیبای بالی اوبود است که پایتخت فرهنگی بالی محسوب می شود و بهترین جا برای خرید صنایع دستی است اوبود در قسمت جنوبی این جزیره قرار دارد جنگل میمونها، دریاچه براتان ، غار فیلها ،مراکز پلکانی برنج و معابد باستانی اززیباییهای این منطقه به شمار می آید و بدلیل وجود مراسم سنتی رقص و جاذبه های آن که شامل فرهنگ ، یوگا و طبیعت می شود مورد توجه توریستهای جهان قرار گرفته است . تورهای یک روزه کینتامانی از این منطقه عبور میکند بهترین فرصت برای سرزدن به فروشگاههای اوبود و خرید از آنجاست . پارک جنگلی میمونها در این منطقه که بالغ بر 340 میمون دم دراز در آنجا زندگی می کنند و چون در جزیره بالی میمونها حیوانات مقدسی هستند این جنگل یک جنگل مقدس به شمار می آید . برای گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند دیدنش خالی از لطف نیست .

 

پارک فیلها در بالی توسط وزیر گردشگری در سال 2000 افتتاح شد که با استانداردهای بین المللی برای مراقبت از حیوانات مطابقت دارد . شما در این پارک می توانید تجربه جدیدی با فیلها داشته باشید به آنها غذا بدیداز نزدیک آنها را  لمس کنید هم در خشکی هم در دریاچه فیل سواری کنید .

اگرچه اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان است ولی دین رسمی مردم بالی هندو می باشد . به همین دلیل معابد زیادی در بالی ساخته شده است .

یکی از معروفترین معابد آن معبد  TANAH LOT است همه ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند که با قرار گرفتن در ساحل موقعیتی عالی برای لذت بردن از طبیعت را فراهم می کند این تخته سنگ بر اثر جزرو مد بدرون اقیانوس می رود و دوباره در ساحل پدیدار می شود و گردشگران وقتی که آب اقیانوس پایین باشد میتوانند به داخل معبد بروند . بالیایها معتقدند که مار دریا مار غول پیکری است که نگهبان معبد است و روحهای خبیث و مزاحم دور میکند و از معبد حفاظت می کند .