اگر چه اندونزی بزرگ ترین کشور مسلمان جهان می باشد ولی جالب  این است که دین رسمی مردم جزیره بالی هندو می باشد و تا حد زیادی با هندوئیزمی که در هند رواج دارد متفاوت است. به همین دلیل معابد زیبایی در بالی ساخته شده است.

معبد مادر :
در ارتفاع 1222 متری از سطح دریا و در کوهپایه آتش فشان آگونگ در منطقه بساکیه واقع گردیده است. این معبد مقدس ترین معبد هندو در جزیره بالی و به اعتقاد هندوان قدیمی ترین معبد نیز می باشد . باز دید از این معبد در صبحگاهان و قبل از رسیدن گردشگران هنگامیکه خدایان شیوا ، ویشنو و برهما هنوز در خواب خوش می باشند توصیه میگردد.
معبد هندو :
بازدید از معابد جزیره بالی مانند معبد مادر که در منطقه بساکیه قرار گرفته است و بزرگترین معبد هندو در جزیره بالی است را هرگز نباید فراموش نمود. این معابد که بخش عظیمی از فرهنگ و تاریخ بالی را در بر گرفته اند امروزه از جذابیت های بسیار جالب و ارزشمند توریستی بالی است

معبد اولا واتو :
این معبد که از معابد بسیار زیبا و دیدنی جزیره بالی است در منطقه ای بسیار زیبای و رویائی در جنوبی ترین نقطه بالی و بر بلندای کرانه های صخره ای بر فراز امواج خروشان اقیانوس هند واقع گردیده است. بازدید از این معبد افسانه ای را به هنگام غروب خورشید توصیه مینمائیم. در آن هنگام که خدای دریا آرام آرام درحال بلعیدن خداوندگار خورشید در پس آبهای اقیانوس آرام می باشد تا جهان را به آرامشی وصف ناپذیر بشارت دهد. در ایمن معبد میمونه ای بسیاری زندگی میکنند که به زیبائی آن افزوده است. همچنین رقص معروف کچک دنس نیز به هنگام غروب خورشید در این معبد انجام میگردد.