پارک جنگلی میمونها:

در شهر Ubud در جزیره بالی قرار دارد. در سال ۱۹۸۶ تنها ۸۰۰ نفر در ماه برای بازدید از این جنگل می آمدند که اکنون این عدد به ۱۰۰۰۰ نفر در ماه رسید است. این پارک در بنیاد گردشگری جهانی به رسمیت شناخته شده است .
هدف اصلی مسئولین پارک آموزش به عموم مردم برای حفظ طبیعت و جنگل ها و حیواناتی (مخصوصا میمون ها) است که در این محیط ها زندگی می کنند . میمون هایی که در این جنگل حفاظت می شوند به Macaques دراز دم معروف هستند.
که نام علمی آن Macaca fascicuiaris است. Macaques در سراسر جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند و به وفور یافت می شوند.
در حال حاضر حدود ۳۴۰ عدد Macaques دراز دم در این جنگل زندگی می کنند. البته از نوع Macaques ، کوتاه دم آن هم یافت می شوند که بسیار شبیه انسان است و بر خلاف دراز دم ها که فقط در جنگل ها زندگی می کنند ، کوتاه دم ها در روستاها و مزارع برنج هم یافت می شوند.
اصولا در جزیره بالی میمون ها حیوانات مقدسی هستند و این جنگل هم به نوعی یک جنگل مقدس به شمار می آید و معابد زیادی هم در این پارک وجود دارد که مقدس بودن این پارک جنگلی را دوچندان می کند. در این جنگل حدود پانصد میمون از انواع مختلف که در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند نگه داری می شوند.
اگرچه میمون ها بسیار فضول و پر رو به نظر می رسند اما حیواناتی بسیار باهوش، عاطفی و دوست داشتنی هستند.
برای آن دسته از گردشگرانی که با خردسالان خود به بالی آمده اند بازدید از این جنگل توصیه می شود. البته ناگفته نماند، به هنگام بازدید از جنگل میمون ها مواظب کلاه، عینک و حتی کوله پشتی خود باشید.
میمون ها علاقه وافری به قاپیدن این اشیاء داشته و در صورت از دست دادن هر یک از این اشیاء بدست آوردن دوباره ی آن بعید به نظر می رسد.پارک فیل ها:

پارک فیل ها (Elephant Safari Park) که رسما توسط وزیر گردشگری اندونزی در سال ۲۰۰۰ در جزیره بالی افتتاح شد است عضو رسمی انجمن جهانی باغ وحش بوده و مطابق با استانداردهای بین المللی برای مراقبت و حمایت از حیوانات فعالیت مینماید و به عنوان بهترین پارک جهانی فیل ها شناخته شده است .این پارک در زمینی به مساحت ۲ هکتار می باشد و هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می نماید. شما می توانید در این پارک تجربه جدیدی را با فیل ها داشته باشید . به آنها غذا دهید ، از نزدیک آنها را لمس کنید ، با فیل ها عکس بگیرید و بالاخره فیل سواری کنید هم درخشکی و هم در دریاچه و رودخانه.برنامه های باغ فیل ها به شرح زیر است :نمایش فیل ها :شامل نشان دادن چگونگی استحمام فیل ها ، نحوه آموزش آنها و نمایش مهارت های آنها در عملیات جنگلبانی.فیل سواری : در این بخش شما سواربر پشت فیل ها به مدت یک ساعت به گردش در مناطق بکر و دست نخورده جنگل می پردازید. پس از آن بازدید کنندگان به باغ برگشته و با نهار و میوه های استوائی پذیرایی خواهند شد.

این پارک هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر برای عموم باز است


پارک پرندگان :

یکی دیگر از پارکهای فوق العاده جذاب  پارک پرندگان است

در این پارک پرندگان ازادانه  در میان توریستها می باشند

ادرس این پارک:

Jl. Serma Cok Ngurah Gambir | Singapadu, Batubulan, Bali, Indonesia

 

62 361 299352

 

 

پارک پروانه در بالی

یکی دیگر از پارکهای جذاب و توریستی با گونه های متنوع حشرات و پروانه می باشد

Bali Butterfly Park Taman Kupu Kupu

Add to trip
Jalan Batukaru, Sandan Wanasari, Bali 80351, Indonesia
 
 
 
پارک کروکودیل و تمساح
 
 
 
پارک ملی برات بالی
 
 

پارک ملی برات بالی

پارک ملی برات بالی درسال 1941تاسیس شد. پارک کوهستانی ای که دربردارند هی جنگلهای حرا،دشت و جنگلهای انبوه،بادهای موسمی،زمینهای هموار،پوشش گیاهان دریایی،صخرههای مرجانی،سواحل شنی ودریاها ی کم عمق وعمیق است. شبه جزیره ی پراپاتآگونگ،باپیاده روهای وسیع خود،آسانترین بخش قابل دسترس این پارک است.

بهترین

منطقه برای شنای زیرآب،محدوده ی جزیره ی منجانگانبا هکتارهاتپه ی مرجانی رنگی است.